Дослідник розробив плату, що розширює радіус злому до кількох кілометрів (Фото:Computer Hoy)

Flipper Zero — дешевий пристрій для злому iPhone і низки інших пристроїв. Він засипає нескінченними пропозиціями під’єднатися по Bluetooth до інших гаджетів. Через це використовувати смартфон стає неможливо.

Видання TechCrunch звернуло увагу на допис дослідника безпеки, який попросив називати його Ентоні. Останній показав, як працює злам. Він запрограмував Flipper Zero на здійснення атак за допомогою так званої Bluetooth-реклами через протокол Bluetooth Low Energy. Останній використовується в пристроях Apple під час підключень між пристроями, наприклад, для з’єднання з Apple Watch або обміну файлами через AirDrop.

Ентоні протестував свій спосіб злому на iPhone 8 і набагато новішому iPhone 14 Pro. Обидва рази результат був успішним. Журналісти теж вирішили перевірити на практиці заяви дослідника. Вони скомпілювали код для появи шквалу повідомлень про трекери AirTag, які перебувають поруч, і передачу телефонного номера. У першому випадку радіус дії був маленьким і довелося ставити Flipper Zero впритул до iPhone. А ось у другому охоплення виявилося великим. Спам працював на смартфоні, який знаходився в іншому кінці кімнати.

Уразливість працювала як з увімкненим, так і вимкненим Bluetooth. Але якщо деактивувати його через налаштування, то спам повідомлень на пройде. За словами Ентоні, він розробив посилену плату для Flipper Zero, що дає змогу зламувати смартфони на дистанції в кілька кілометрів. Детально описувати технологію дослідник не став, щоб її не змогли використати зловмисники.

Нагадаємо, раніше NV Техно писав, як хакери зламали два сучасних телескопи.

От Admin