Дельфіни-афаліни на Багамах, один з яких пірнає в пісок за здобиччю (Фото:Шейн Гросс)

Дослідники з Університету Ростока і Нюрнберзького зоопарку в Німеччині виявили, що дельфіни мають дивовижну здатність виявляти слабкі електричні поля у воді.

Експерименти з дельфінами-афалінами, на ім’я Доллі і Донна, проведені в Нюрнберзькому зоопарку, показали, що вони можуть відчувати електричні поля з точністю до 90%. Вчені припускають, що ця здатність може бути використана для пошуку дрібної здобичі, прихованої в піску, і навіть для орієнтації в магнітному полі Землі.

Основні результати показують, що дельфіни використовували свої подовжені морди, які мають вібрисальні крипти, щоб сприймати слабкі електричні поля у воді. Ці крипти раніше містили молоді вуса, і вони виявилися надзвичайно чутливими.

Подальші дослідження дадуть змогу з’ясувати, як ці істоти використовують своє унікальне відчуття в дикій природі. Однак уже зараз є припущення про те, що електрорецептори дельфінів можуть відігравати роль у пошуку їжі.

За словами дослідників, можливість виявляти електричні поля може допомогти дельфінам у пошуку дрібної здобичі, що ховається в піску. Крім того, електричні почуття можуть бути важливими для орієнтації в магнітному полі Землі, що становить інтерес для наукової спільноти.

Ці дивовижні результати ставлять під сумнів раніше прийняті уявлення про здібності морських ссавців і відкривають нові горизонти у вивченні їхньої поведінки і чуттєвих здібностей. При цьому важливо провести подальші дослідження і розширити вибірку для отримання ширших даних про це явище.

Дослідження було опубліковано в Журналі експериментальної біології.

От Admin