Поки що забрати зразки з Марса не представляється можливим (Фото:pixabay)

Амбітна місія NASA з повернення зразків з Марса зіткнулася з несподіваними перешкодами, що підкреслюють складнощі роботи на Червоній планеті.

NASA вирішила відкласти запуск міжпланетарної місії «Повернення зразків з Марса» (Mars Sample Return, MSR) через складнощі, пов’язані з графіком, бюджетом і технічними аспектами. Про це повідомляє SpaceNews.

Раніше планувалося, що місія MSR розпочнеться у 2026 році. Однак уже в червні стало зрозуміло, що бюджет проєкту значно збільшився, і було вирішено провести незалежну перевірку.

Хоча MSR вважається пріоритетною місією для дослідження далекого космосу, її наукову цінність досі не ясно оцінили ні Конгрес, ні громадськість США. Критики стверджують, що бюджет проєкту був спочатку нереалістичним.

NASA зараз зіткнулася з невизначеністю щодо графіка, який враховував би всі технічні аспекти і витрати при доступному фінансуванні.

MSR — це амбітний проєкт, який передбачає збір зразків марсіанського ґрунту та їхнє повернення на Землю. Незважаючи на складнощі, NASA підкреслює важливість програми і зберігає оптимізм.

Нікола Фокс, заступник адміністратора NASA з науки, наголосила, що Марс надає унікальну можливість для наукових досліджень, і інформація, зібрана під час MSR, буде корисною для програми «Артеміда», яка спрямована на відправлення людини на Марс.

Усе це відбувається під час значних зусиль NASA з дослідження Місяця і Марса, і агентство продовжує прагнути до досягнення своїх космічних цілей.

От Admin