Так в уявленні художника виглядає HAT-P-32 b (Фото:NASA/CXC/M.Weiss))

Учені виявили дивовижне явище на одній з екзопланет, що розташована на відстані 950 світлових років від Землі.

Ця планета, відома як HAT-P-32b, є однією з найбільших планетарних структур, що коли-небудь бачили за межами нашої Сонячної системи. Про це пише Space.com.

HAT-P-32b, класифікована як «гарячий Юпітер», знаходиться близько до зірки, подібної до Сонця, але з трохи більшою температурою. Її розмір удвічі більший за Юпітер, але маса становить лише 68% від маси газового гіганта нашої Сонячної системи. Планета знаходиться на відстані приблизно 5 мільйонів кілометрів від своєї зірки, що в 30 разів ближче, ніж Земля до Сонця. Рік на HAT-P-32b триває всього 2,2 земних дня.

Вчені виявили, що випромінювання зірки випаровує атмосферу цієї планети, і це призводить до створення газового хвоста, який у 53 рази перевищує розмір самої планети. Головним компонентом цього хвоста є гелій.

Згідно з розрахунками вчених, планета HAT-P-32b втратить свою атмосферу повністю через приблизно 40 мільярдів років. Однак, зірка, навколо якої обертається планета, типу F, має термін життя всього від 2 до 4 мільярдів років. По завершенні термоядерного синтезу в її ядрі, вона збільшиться в розмірах і стане червоним гігантом, що ймовірно призведе до зникнення планети HAT-P-32b.

Це відкриття допомагає вченим зрозуміти еволюцію планетарних систем і дає додаткові дані про різноманітність екзопланет у Всесвіті.

От Admin